Wrocław – miasto pełne atrakcji

Wrocław to miasto, które warto odwiedzić z wielu powodów. Uważane jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych oraz popularnych miejsc do zwiedzania nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Do Wrocławia można udać się zarówno na krótki wypad na weekend, jak i na dłuższą wycieczkę. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Kiedy warto się tam wybrać? Jakie atrakcje czekają na podróżnych?

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem słynącym z wielu atrakcji. Można w nim zobaczyć m.in. zabytki oraz restauracje przyciągające turystów i mieszkańców swoim klimatem. Jest to także miejsce, w którym co chwilę powstają nowe atrakcje, zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Co warto odwiedzić wybierając się na wycieczkę do Wrocławia? Jedną z pierwszych atrakcji na liście jest Ostrów Tumski. Jest to najstarsza część miasta. Znajduje się w niej m.in. Archikatedra św. Jana Chrzciciela, która często jest nazywana matką kościołów śląskich. Mieści się tu także kościół św. Idziego i Muzeum Archidiecezjalne. Do Ostrowa Tumskiego prowadzi m.in. most Tumski, który zwany jest mostem zakochanych. Będąc w Ostrowie Tumskim warto zwiedzić także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Wrocław często jest nazywany miastem krasnali, dlatego też warto zobaczyć miejsca, w których te krasnale się znajdują. Będąc we Wrocławiu dobrze również zwiedzić starówkę. Jest ona jednym z największych staromiejskich rynków znajdujących się w Europie. Właśnie w okolicach rynku znajduje się wiele krasnali w tym pomnik Papy Krasnala. Będąc na starówce warto wejść na wieżę św. Elżbiety należy jednak pamiętać, że jest ona dostępna dla zwiedzających tylko w określonych miesiącach, zazwyczaj w okolicach lata.

Wrocław – atrakcje na każdym kroku

Powyższe miejsca to tylko początek listy długich atrakcji, które zapewnia miasto nazywane przez niektórych Wroclove. Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu? – przeczytasz na blogu polregio.pl Na pewno Muzeum „Pana Tadeusza” w Kamienicy Pod Złotym Słońcem. Stare Jatki, a także Mostek Pokutnic zwany inaczej Mostkiem Czarownic. Jak zresztą warto zauważyć Wrocław często nazywany jest także miastem mostów, więc nie jest to jedyny obiekt tego typu, na który dobrze zwrócić uwagę. Będąc w mieście można zwiedzić również Kolorowe Podwórka charakteryzujące się namalowanymi postaciami i bohaterami. W mieście można zobaczyć również Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe oraz Hydropolis (centrum wiedzy, które poświęcono wodzie). Można udać się również w rejs po Odrze. Wrocław to także wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Hala Stulecia. Uwagę w mieście przyciąga również Pawilon Czterech Kopuł, Wrocławska Fontanna w Pergoli, Ogród Japoński, a także zoo i afrykarium, kolejkowo, Dzielnica Czterech Wyznań (albo inaczej Czterech Świątyń), Galeria Neon Side, czy Pałac Królewski. Rodzinom z dziećmi poleca się wycieczkę do Aquaparku. Jego teren składa się z kompleksu basenowego, na którym znajduje się m.in. jacuzzi, saunarium oraz zjeżdżalnie. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą odprężyć się spędzając na jego terenie nawet cały dzień.

Rekomendowane artykuły