Podróż koleją jako sposób na zwiedzenie Polski

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Zapewnia on komfort, mobilność oraz możliwość bezproblemowego przemieszczania się, gdzie tylko chcemy. Nie da się jednak ukryć, że z jazdą samochodem wiążą się korki, coraz wyższe koszty paliwa i obowiązkowego ubezpieczenia oraz niejednokrotnie problemy z parkowaniem.

Alternatywą dla jazdy samochodem jest podróż pociągiem. Często kojarzy się ona nam z beztroskim dzieciństwem i chociażby wyjazdem do rodziny na wieś, kiedy to jeszcze zdecydowanie mniej rodzin mogło korzystać z udogodnień, jakie zapewnia posiadanie własnego pojazdu. Czy warto jednak w dzisiejszych czasach ograniczyć jazdę samochodem i kupić bilety na pociąg?

Bilety na pociąg jako pierwszy krok do podróży

Zmniejszenie częstotliwości jazdy samochodem może przynieść zdecydowanie więcej zalet niż wad. Oprócz pozytywnych skutków dla środowiska, możemy przenieść się do dawnych lat, poznać nieodkryte zakątki naszego kraju oraz chociaż na chwilę zapomnieć o nerwach i stresach powodowanych przez niekończące się korki. Może warto wyjątkowo zainwestować w bilety kolejowe i chociaż jeden raz postawić na wyjazd bez własnego samochodu?

Dodatkowo w pociągu zdecydowanie łatwiej rozprostować kości, można poznać nowe, ciekawe osoby oraz, jeżeli mamy chorobę lokomocyjną, to w pociągu nie powinniśmy odczuć jej dotkliwych skutków.

XXI w. – czas udogodnień

Możliwe, że jeszcze wielu z nas, kupno biletów kolejowych, kojarzy się z nudnym staniem w długich kolejkach, kiedy to, zainteresowanie tym środkiem lokomocji było znacznie większe niż w dzisiejszych czasach. Nic bardziej mylnego. Wystarczy bowiem kilka kliknięć w telefonie, bądź też w naszym komputerze i bilety na pociąg jesteśmy w stanie kupić dosłownie w ciągu kilku minut: https://polregio.pl/pl/. Dodatkowo na stacjach kolejowych, zostały zamontowane biletomaty, które również pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, który zdecydowanie lepiej wykorzystać na coś ciekawszego, niż stanie w kolejkach.

O ile paliwo utrzymuje się raczej na stałym poziomie, ewentualnie możemy zaobserwować tendencję wzrostową, o tyle bilety kolejowe, możemy wciąż jeszcze nabyć w dość rozsądnej cenie. Oczywiście żadna branża nie została pominięta, jeżeli chodzi o podwyżki inflacyjne i panującą na świecie sytuację, ale warto tutaj nadmienić, że cały czas można trafić na wiele zniżek, czy to w związku z wakacjami, bądź też feriami, w związku z faktem posiadania dużej rodziny, ale też tych zniżek stałych, odnoszących m.in się do uczniów, studentów, doktorantów, emerytów oraz rencistów.

Jak widzimy, trudno jednoznacznie wskazać, która opcja podróży jest lepsza, gdyż jak to w życiu bywa, każda ma szereg zalet, ale również i wad. Jeżeli jednak całe życie trzymamy się kurczowo jedynie samochodu, a pociąg traktujemy jako przykry obowiązek, to może właśnie warto się przekonać, że skorzystanie z niego naprawdę wiąże się również z ogromem korzyści, które nie zawsze można dostrzec na pierwszy rzut oka? Może jesteśmy w stanie dać mu szansę i przekonać się na własnej skórze?

Rekomendowane artykuły