Dlaczego warto wybrać rower elektryczny jako środek transportu?

rower elektryczny

Wiele osób zauważyło, jak bardzo zmniejszyła się liczba samochodów na drogach w pierwszych dniach po wprowadzeniu reżimu samoizolacji. Powietrze jest czystsze, a hałas uliczny prawie zniknął. Właśnie w takich chwilach staje się jasne, jak wielki wpływ mają samochody na wielkie miasta, środowisko i klimat.

Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z samochodów jako domyślnego środka transportu, nawet jeśli nie zawsze jest to konieczne. Nic dziwnego, że do komfortu można się bardzo szybko przyzwyczaić: siedząc w czystej, zamkniętej kabinie, chronionej przed zimnem, brudem, deszczem i hałasem, a dzięki klimatyzacji także przed upałem.

Rower elektryczny to oszczędność czasu

W przeciwieństwie do mniejszych miast, w wielu metropoliach dotarcie z punktu A do punktu B na rowerze elektrycznym jest szybsze niż samochodem czy środkami transportu publicznego. Nawet przy braku dobrze rozwiniętej infrastruktury rowerowej, w tym ścieżek rowerowych, rower elektryczny może z powodzeniem omijać korki na chodnikach, a także skróty przez parki i skwery.

Gdy Ty siedzisz w samochodzie i czekasz na zielone światło przed skrętem w prawo lub w lewo, rowerzysta na chodniku, jadący w przeciwnym kierunku, ma możliwość skręcenia w prawo bez zatrzymywania się, bez przekraczania jezdni, lub zejścia z roweru i przejechania przez jezdnię na zielonym świetle w lewo. Chociaż ta zaleta pozwala zaoszczędzić tylko minutę czasu, różnica czasu staje się bardziej odczuwalna przy pokonywaniu dłuższych dystansów w mieście.

rower elektryczny

Rower elektryczny dobry dla zdrowia

Rowery elektryczne są korzystne dla zdrowia. Podczas jazdy w trybie wspomagania (wspomaganie pedałowania) rowerzysta wykonuje dobry trening. Ponadto, dzięki możliwości wyboru stopnia wspomagania, pracę tę można wykonać nawet na dość pagórkowatym terenie, przełączając tryb w trakcie jazdy.

Ponadto wydłuża się czas jazdy, ponieważ rowerzysta mniej się męczy, a zatem spędza więcej czasu w ruchu na świeżym powietrzu, co również ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Rekomendowane artykuły